Kredito > Oblicz zdolność kredytową

Oblicz zdolność kredytową

Odpowiedz na pytania w formularzu

I poznaj swoją zdolnóść kredytową

Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania wraz z odsetkami i wszystkimi kosztami dodatkowymi. Oznacza to, że każdorazowo bank sprawdzi, czy będzie stać Cię na spłatę zobowiązania w terminie.

Analiza zdolności kredytowej w banku

Analiza zdolności kredytowej składa się z dwóch części: analizy ilościowej oraz jakościowej. Podczas analizy ilościowej kredytodawca zweryfikuje Twoje dochody (ich źródło i wysokość), miesięczne koszty utrzymania (m.in. wysokość opłat za media, czynsz lub wynajem, koszt amortyzacji samochodu czy paliwo), a także aktualne zadłużenie (ilość zobowiązań, wysokość miesięcznych rat, wysokość wykorzystanych limitów i debetów czy koszty posiadania karty kredytowej). W ten sposób bank może obliczyć zarówno Twoje przychody, jak i wydatki. Porównując oba te parametry, może w prosty sposób zweryfikować, czy po opłaceniu wszelkich należności, zostają w Twoim portfelu wolne środki, które mogą posłużyć np. na spłatę rat nowego kredytu.

Analiza jakościowa, ma z kolei poddać ocenie skłonności i predyspozycje potencjalnego kredytobiorcy, do wywiązywania się z zawartych umów i zaciągniętych zobowiązań. Aby to sprawdzić, bank weźmie pod uwagę takie dane, jak Twój wiek, stan cywilny, ilość osób na utrzymaniu, wykształcenie, stanowisko na którym pracujesz, staż pracy. W tej części analizy zdolności kredytowej zbadana zostanie także Twoja historia kredytowa, przy pomocy raportu pozyskanego z BIK. To najdokładniejsza metoda weryfikacji tego, czy wywiązujesz się ze swoich zobowiązań, czy może masz na swoim koncie niespłacone zadłużenia i liczne opóźnienia w spłacie.

Bezpłatna analiza zdolności kredytowej w Kredito

  • Ocena zdolności kredytowej przeprowadzona przez naszego doradcę jest bezpłatna. Bez dodatkowych opłat dowiesz się jak wysoka jest Twoja zdolność kredytowa.
  • Wskażemy Ci na jakie elementy warto zwrócić uwagę, a także pomożemy Ci podnieść Twoją zdolność kredytową.
  • Wskażemy Ci dostępne oferty, wybierzemy dla Ciebie najkorzystniejszą i powiemy o jaką maksymalną kwotę kredytu możesz wnioskować.
  • Wynagrodzenie pobieramy dopiero w momencie uzyskania kredytu i podpisania umowy z bankiem. Zero ukrytych kosztów. Uczciwe warunki współpracy i skuteczna pomoc na każdym etapie kredytowania.

Po co sprawdzać zdolność kredytową?

Analiza zdolności kredytowej z doradcą Kredito pozwoli Ci dokładnie oszacować swoje możliwości kredytowe. Dowiesz się o jak wysoką kwotę kredytu możesz wnioskować, aby mieć realne szanse na pozytywną decyzję. Nie stracisz czasu na wysyłanie wniosków, które i tak zakończą się odmową (Pamiętaj! Każdy kolejny wniosek i decyzja odmowna obniża Twoją zdolność kredytową. Szkoda czasu na składanie wniosków o kredyt, które nie będą miały szans na powodzenie). Analiza zdolności kredytowej przy wsparciu doradcy Kredito to także szansa na jej podniesienie, jeszcze przed wizytą w banku. Istnieją sprawdzone sposoby na to, jak polepszyć zdolność kredytową. Dokonując oceny odpowiednio wcześnie i poprawiając parametry, które wpływają na ocenę zdolności kredytowej przez bank, zwiększasz swoje szanse na kredyt, ale także na wyższe kwoty finansowania.

Profesjonalna ocena zdolności kredytowej nic nie kosztuje i nie zabiera Twoje cennego czasu. To rozwiązanie dostępne dla każdego . Dlatego nie zwlekaj i odpowiedz na pytania w formularzu, a resztą zajmiemy się za Ciebie!

Ładowanie...

Oblicz swoją zdolność kredytową

Podaj podstawowe informacje do wyliczenia zdolności kredytowej


(nie uwzględniając siebie):

(bez uwzględnienia świadczeń socjalnych)

Zobowiązania i wydatki wnioskodawcy


(np. alimenty)

(bez uwzględnienia świadczeń socjalnych)

(bez uwzględnienia świadczeń socjalnych)


(bez uwzględnienia świadczeń socjalnych)

(bez uwzględnienia świadczeń socjalnych)

(bez uwzględnienia świadczeń socjalnych)


* Wymagane

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Zanim złożysz wniosek o kredyt sprawdź swoje możliwości spłaty. Oszacowanie zdolności kredytowej z naszą pomocą jest bezpłatne, a może znacząco ułatwić Ci starania o kredyt. Zweryfikujemy o jak wysoki kredyt możesz się starać, jak wysoką ratę jesteś w stanie spłacać oraz gdzie złożyć wniosek, aby nie narażać się na decyzję odmowną.

PRZEJDŹ DO KALKULATORA