Restrukturyzacja

Kredito > Trudne długi > Restrukturyzacja

Restrukturyzacja

Zobowiązanie trudne do spłaty?

Restrukturyzacja kredytu z doradcą Kredito ułatwi Ci spłatę długów

Restrukturyzacja

Restrukturyzacja kredytu umożliwia zmianę warunków kredytowania. Może w wyraźny sposób poprawić naszą kondycję finansową i przywrócić płynność domowego budżetu. Może przybrać dwojaką formę. Po pierwsze możemy zmodyfikować warunki aktualnie spłacanego zobowiązania, bez zmiany kredytodawcy. Po drugie możemy zdecydować się na poważniejszy krok i przenieść nasze zobowiązanie do innego banku.

Restrukturyzacja

Restrukturyzacja kredytu może oznaczać zmianę okresu kredytowania oraz wysokości miesięcznych rat, wakacje kredytowe lub karencję w spłacie rat, a nawet przeniesienie kredytu do innego banku czy konsolidację zobowiązań. Refinansowanie i konsolidacja to całkiem nowe zobowiązania. Dlatego zanim zdecydujemy się na taki krok, warto zweryfikować jakie możliwości daje nam aktualny kredytodawca.

Restrukturyzacja

Doradca Kredito na podstawie szczegółowej analizy Twojej sytuacji dobierze najlepsze rozwiązanie. W zależności od tego czy Twój problem jest tylko chwilowy czy raczej długotrwały, a także ile, jakie i jak wysokie zobowiązania spłacasz, wybierze najlepiej dopasowaną formę restrukturyzacji kredytu. Następnie przeprowadzi Cię przez cały proces, wyręczając Cię we wszelkich możliwych kwestiach.

Restrukturyzacja

Nieprzewidziane sytuacje i nagłe pogorszenie sytuacji finansowej może dotknąć każdego. Najważniejsze jest jednak to, aby nie chować sprawy pod dywan i zacząć działać, tak szybko jak to możliwe. Ignorowanie problemu może jedynie Ci zaszkodzić i wpędzić w jeszcze poważniejsze zadłużenie. Nie trać czasu i skontaktuj się z doradcą Kredito, który znajdzie skuteczne rozwiązanie Twoich problemów ze spłatą zadłużenia.

Wniosek online

  Pola oznaczone symbolem * są wymagane.

  W naszej ofercie

  Restrukturyzacja kredytu

  Lepsze warunki kredytowania

  Restrukturyzacja pozwoli dostosować warunki spłaty zadłużenia do Twoich aktualnych potrzeb i możliwości finansowych.

  Restrukturyzacja

  Łatwa spłata zadłużenia

  Bez stresu zmienisz swoje stare długi na łatwe do spłaty. Zamiast martwić się o fundusze na kolejną ratę, dostosuj jej wysokość do swoich możliwości.

  Restrukturyzacja

  Minimum formalności

  Korzystając ze wsparcia doradcy Kredito oszczędzasz swój czas, a formalności są ograniczone do minimum.

  Restrukturyzacja
  Restrukturyzacja

  Kiedy i dla kogo?

  Restrukturyzacja kredytu

  Kredyt restrukturyzacyjny skierowany jest do klientów, którzy mają aktualnie otwarte zobowiązanie lub zobowiązania. Na moment zaciągnięcia kredytu, rata była dla nas odpowiednia i jej spłata nie stanowiła problemu. Obecnie okazuje się ona dużym problemem, a terminowa spłata wyraźnie nadwyręża nasz budżet. O restrukturyzację u naszego kredytodawcy powinniśmy wystąpić w momencie pogorszenia się naszej sytuacji, jednakże w chwili, gdy w dalszym ciągu spłacamy ratę. Wtedy zmiana okresu spłaty i wysokości rat będzie korzystna zarówno dla nas, jak i dla banku, który uniknie całkowitego braku spłaty rat. Jeśli nasze kłopoty są przejściowe, lepiej sprawdzą się wakacje kredytowe lub karencja w spłacie rat. Z kolei w sytuacji gdy nasze problemy są już na tyle poważne, że zaprzestaliśmy spłaty, pomóc może jedynie doradca Kredito, który pozyska dla nas kredyt refinansowy lub konsolidacyjny.

  Sprawdź zdolność kredytową

  Metody restrukturyzacji

  W jaki sposób bank restrukturyzuje kredyt?

  Doradca kredytowy Kredito może na nowo negocjować warunki spłaty u Twojego aktualnego kredytodawcy. Restrukturyzacja to jakoby ustalenie warunków umowy na nowo. Dzięki temu możesz wydłużyć okres kredytowania. Jest to najprostsza forma restrukturyzacji, która pozwoli (nawet znacząco) obniżyć wysokość miesięcznej raty, tak aby była ona możliwa do spłaty. Inną metodą na zmianę warunków kredytowania mogą być raty balonowe, które zakładają możliwość zmiany rat stałych na raty rosnące. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie kilku najbliższych rat, a nawet zredukowanie do zera kolejnej raty. Wakacje kredytowe lub karencja w spłacie rat daje możliwość odroczenia terminu spłaty całości rat lub jej części kapitałowej. Są to jednak opcje dostępne dla osób, które widzą problemy na horyzoncie, jednak do tej pory wywiązywały się z zawartej umowy. Co jednak gdy nie płacimy rat już od jakiegoś czasu?

  W takiej sytuacji doradcy kredytowi z Kredito zalecają jak najszybszy kontakt. Istnieją bowiem inne możliwości na to, aby ułatwić sobie spłatę zadłużenia i wyjść z długów obronną ręką. Jednakże zawsze dużą rolę gra tu czas. Im szybciej poprosimy o pomoc, tym łatwiej będzie nam uzyskać potrzebne finansowanie i tym więcej możliwości na rozwiązanie problemu będziemy mieli. Kiedy nasze długi są na tyle poważnie, że powyższe rozwiązania nie mogą zostać użyte, możliwa jest jeszcze konsolidacja zobowiązań lub refinansowanie kredytu, a także oddłużanie kredytem. Te produkty są jednak znacznie trudniejsze do pozyskania, dlatego należy wnioskować o nie za pośrednictwem doświadczonego doradcy kredytowego.

  Dowiedz się więcej

  Nasza firma w liczbach

  Mamy ogromne doświadczenie w naszej dziedzinie

  zadowolonych klientów

  0

  zadowolonych klientów

  Pomogliśmy pozyskać kredyty i pożyczki dla około 750 klientów

  złotych

  0

  złotych

  Wartość łączna pozyskanych kredytów i pożyczek wynosi około 1 500 000 zł

  lat

  0

  lat

  Od 7 lat pomagamy naszym klientom pozyskiwać środki finansowe

  produktów

  0

  produktów

  Oferujemy szeroką gamę produktów finansowych dla osób zadłużonych i nie tylko

  Restrukturyzacja sposobem na zadłużenie

  Jakie korzyści płyną z restrukturyzacji?

  Restrukturyzacja

  Spłacając swoje zadłużenie w terminie, nawet gdy skorzystasz z możliwości restrukturyzacji zobowiązania, w dalszym ciągu nie tracisz wiarygodności kredytowej. Restrukturyzacja w żaden sposób nie obniża Twojej zdolności kredytowej. Co więcej, udowadniasz że jesteś godnym zaufania, odpowiedzialnym kredytobiorcą. Twoja historia kredytowa nie ulegnie zmianie, bowiem unikniesz negatywnych wpisów związanych z nieterminowymi płatnościami.

  WYPEŁNIJ WNIOSEK

  Jak to wygląda?

  Współpraca przebiega w 4 prostych krokach

  strzałka

  1. Kontakt

  Wypełnij formularz kontaktowy, który pozwoli nam poznać Twoją sytuację i potrzeby.

  2. Analiza

  Przeprowadzimy analizę Twojej sytuacji, zweryfikujemy jak poprawić zdolność i przygotujemy ofertę.

  strzałka

  3. Oferta

  Uzyskamy wstępne oferty, bez składania zapytań w BIK i przygotujemy wniosek o kredyt bez zdolności.

  4. Gotówka

  Wynegocjujemy najlepsze warunki. Tobie pozostanie jedynie podpisanie umowy, a środki trafią na konto.

  Kiedy otrzymam zgodę na restrukturyzację?

  Jak przygotować się do restrukturyzacji?

  Restrukturyzacja

  Każdy kredytobiorca może wystąpić z wnioskiem o restrukturyzację. Jednak to bank musi wyrazić zgodę na zmianę warunków kredytowania. Jeśli do tej pory mieliśmy kłopoty z terminową spłatą rat i na naszym koncie są odnotowane liczne opóźnienia, bank nie wyrazi zgody na restrukturyzację. Dlatego jeśli tylko pojawi się sygnał, że w kolejnym miesiącu nie będzie nas stać na terminową spłatę rat, od razu powinniśmy poinformować o tym naszego kredytodawcę. Wtedy mamy duże szanse na to, że bank zaproponuje rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Jeśli obawiasz się decyzji banku lub nie wiesz jak przejść przez proces restrukturyzacji skontaktuj się ze swoim doradcą Kredito.

  WYPEŁNIJ WNIOSEK

  Pętla zadłużenia i restrukturyzacja

  Jeśli nasza sytuacja finansowa uległa pogorszeniu, a spłacamy jednocześnie, nie jedno, a kilka zobowiązań, restrukturyzacja w podstawowej formie z dużym prawdopodobieństwem nie będzie opłacalna. Wtedy lepiej sprawdzi się konsolidacja, czyli połączenie wszystkich naszych długów, w jedną ratę. To całkiem nowe zobowiązanie, dzięki czemu warunki kredytowania będą ustalane na nowo. Oznacza to, że możemy ponownie ukształtować okres kredytowania oraz wysokość raty, która będzie dla nas odpowiednia i nie będzie stanowiła wyzwania w spłacie. Unikniesz w ten sposób popadnięcia w poważniejsze długi i odzyskasz stabilność finansową.

  Czy restrukturyzacja się opłaca?

  Zmiana warunków kredytowania jest zawsze opłacalna, jeśli nie jesteśmy w stanie terminowo spłacać swoich zobowiązań, w obecnej formie. Restrukturyzacja może wiązać się z większymi kosztami, z całą pewnością jednak, będą one niższe aniżeli koszty związane z licznymi opóźnieniami. Dlatego każdorazowo konieczność i formę restrukturyzacji zweryfikuje Twój doradca Kredito, w oparciu o indywidualną sytuację. Dzięki temu masz pewność, że wybierzesz najlepsze i najkorzystniejsze rozwiązanie swoich problemów ze spłatą zadłużenia.

  Przykład reprezentatywny

  Restrukturyzacja

  Jesteśmy biurem pośrednictwa kredytowego – działamy w imieniu klienta.

  Restrukturyzacja

  Nie jesteśmy związani umowami z bankami udzielającymi finansowania. Nie udzielamy kredytów i pożyczek ze środków własnych.

  Restrukturyzacja

  Nie pośredniczymy w uzyskiwaniu krótkoterminowych kredytów z terminem spłaty całej kwoty w terminie 60 dni ( lub krótszym ).

  Restrukturyzacja

  Nie pobieramy przedpłat.

  Restrukturyzacja

  Maksymalna rzeczywista roczna stopa oprocentowania - 9,60%

  Restrukturyzacja

  Okres kredytowania wynosi od 3 miesięcy do 144 miesięcy.

  Nasze wynagrodzenie jest płatne, na podstawie zawartej umowy pośrednictwa kredytowego, tylko w przypadku uzyskania kredytu/pożyczki, podpisania umowy kredytowej przez klienta i uruchomieniu środków przez bank lub instytucję finansową. Wysokość wynagrodzenia ustalana jest indywidualnie z klientem w zależności m.in. od skomplikowania sytuacji, wkładu pracy i sytuacji finansowej – wynosi maksymalnie 19 % od kwoty faktycznie uzyskanego finansowania.

   

  Informacja oparta na reprezentatywnym przykładzie modelowym: kwota udzielonego kredytu netto ( do dyspozycji klienta) 120 000,00 zł, całkowita kwota kredytu brutto 126 302,49 zł, okres kredytowania 120 miesięcy, roczne oprocentowanie nominalne 7,9 % [zmienne], całkowity koszt kredytu wynosi 63 807,60 zł, w którego skład wchodzą: prowizja za udzielnie kredytu 6 302,49 zł, odsetki od kredytu 57 505,11 zł, koszt usług dodatkowych 0,00 zł, koszt zabezpieczenia kredytu 0,00 zł, przy przyjęciu wyżej wymienionych parametrów RRSO wynosi 9,60 %, całkowita kwota do zapłaty, stanowiąca sumę całkowitej kwoty kredytu i całkowitego kosztu kredytu wynosi 183 807,60 zł. Kalkulację sporządzono przy założeniu obowiązywania umowy przez czas, na który została zawarta, wypełnienia przez Bank i kredytobiorcę zobowiązań wynikających z umowy w terminach w niej określonych, w Ty, spłaty kredytu zgodnie z harmonogramem, oraz niezmienionych przez cały okres obowiązywania umowy: stopy oprocentowania kredytu oraz prowizji i opłat i uwzględnia oprocentowanie z chwili zawarcia umowy. Ostateczne warunki kredytowania uzależnione są od wyniku oceny zdolności kredytowej klienta, daty wypłaty kredytu oraz terminu regulowania zobowiązania kredytowego. Powyższa kalkulacja została sporządzona na dzień 01.10.2021 r.

  Decyzja o warunkach i przyznaniu kredytu z uwzględnieniem oceny aktualnej sytuacji Klienta, zostanie podjęta po złożeniu wniosku kredytowego i przedstawieniu wymaganych dokumentów. Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego. Przykład wskazuje dane orientacyjne i ma niewiążący charakter. Uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej zależy od zdolności kredytowej klienta i możliwości spłaty kredytu

  Sprawdź swoją zdolność kredytową

  Zanim złożysz wniosek o kredyt sprawdź swoje możliwości spłaty. Oszacowanie zdolności kredytowej z naszą pomocą jest bezpłatne, a może znacząco ułatwić Ci starania o kredyt. Zweryfikujemy o jak wysoki kredyt możesz się starać, jak wysoką ratę jesteś w stanie spłacać oraz gdzie złożyć wniosek, aby nie narażać się na decyzję odmowną.

  PRZEJDŹ DO KALKULATORA