Kredito > Finanse osobiste - porady > Kredyt przez Internet. Czy warto go wziąć i jak można to zrobić?

Kredyt przez Internet. Czy warto go wziąć i jak można to zrobić?

Ekspert Kredito

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie usługi są dostępne w formie online. Jeśli ich przebieg jest możliwy jedynie stacjonarnie, możesz być natomiast pewien, że zdalnie zarezerwujesz interesujący cię termin. Jednak nie wszyscy zdążyli już przekonać się do tego rodzaju interakcji. Nieufnie podchodzimy do usług internetowych zwłaszcza wtedy, gdy skorzystanie z nich wymaga od nas podania szczegółowych danych osobowych lub kiedy w grę wchodzą wysokie sumy pieniężne. Dlatego wiele osób długo się waha, zanim zdecyduje się na kredyt przez Internet. W jaki sposób możemy z niego skorzystać i czy jest to bezpieczne? 

Kredyt przez Internet — co to takiego?

Zapewne wciąż doskonale pamiętasz czasy, w których wzięcie kredytu wiązało się z długimi godzinami spędzonymi w banku. Jeśli w jednej z instytucji finansowych klient spotkał się z odmową, cały proces starań o pożyczkę i konstruowania wniosku należało zacząć od początku. Generowało to dodatkowy stres, a przede wszystkim — utratę cennego czasu. Odczuwaliśmy to tym bardziej, jeśli kredyt był nam niezbędny do realizacji prywatnych lub biznesowych planów, na przykład podjęcia inwestycji lub organizacji przeprowadzki.

Właśnie dlatego kredyt przez Internet bez wychodzenia z domu cieszy się coraz większą popularnością. Niemal każdy bank ma już w swojej ofercie produkt, o który możesz wnioskować w formie online. Pożyczek tych udzielają bowiem nie tylko prywatne firmy, co zdecydowanie podnosi poziom bezpieczeństwa naszej transakcji i danych osobowych.

Co ciekawe, w sieci bez problemu znajdziesz również ranking kredytów online. To przydatne narzędzie, zestawiające oferty poszczególnych banków. Dzięki niemu możesz zorientować się w dostępnych okresach spłaty, maksymalnej kwocie pożyczki i wysokości oprocentowania. Zazwyczaj środki, na które możesz liczyć, sięgają nawet 200 tysięcy złotych.

Kredyt gotówkowy przez Internet — kto może się o niego ubiegać?

Czy można wziąć kredyt przez Internet? Zdecydowanie tak. Czy każdy może się o niego ubiegać? Cóż, to zależy od wielu czynników. Musisz bowiem pamiętać, że kredyt od ręki przez Internet stanowi dobre hasło reklamowe, jednak nie zawsze sprawdza się ono w praktyce. Bankowa pożyczka online stanowi produkt równoważny względem tego, na który podpisałbyś umowę z przedstawicielem instytucji w odpowiedniej placówce. W związku z tym w trakcie jej przyznawania obowiązują takie same procedury. Weryfikacji podlegają zatem twoje dane osobowe, zdolność kredytowa, sytuacja finansowa i złożony wniosek. W ten sposób bank ocenia skalę ryzyka kredytowego i decyduje o przyznaniu ci zobowiązania, a także o jego wysokości.

Być może słyszałeś kiedyś o kredytach przez Internet bez BIK. Owszem, takie pożyczki również są możliwe, jednak nie udzielają ich banki. Zaciągniesz je tylko w prywatnych firmach. Istnieje kilka przedsiębiorstw godnych zaufania, jednak coraz więcej osób decyduje się na korzystanie wyłącznie z oferty bankowej. Daje nam ona bowiem poczucie bezpieczeństwa. Wspominaliśmy już, że kredyt przez Internet na konto oferuje obecnie niemal każdy duży bank. Warto jednak wiedzieć również, do kogo kieruje się taką ofertę. Nie musisz bowiem być obecnie klientem danego banku, aby skorzystać z kredytu online przez Internet. Jednak jeśli już posiadasz konto w wybranej instytucji, usprawni to cały proces, między innymi ze względu na dostępność twoich danych. Zazwyczaj zaciągnięcie kredytu całkowicie przez Internet, tj. bez konieczności podpisywania umowy stacjonarnie, udostępnia się tylko stałym klientom. Ma to jednak swoje plusy. Zarówno w przypadku kredytobiorcy, jak i kredytodawcy, może to zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. 

Stali klienci banku mogą uzyskać kredyt przez Internet w 15 minut. W porównaniu do tego, jak długo musieliśmy czekać jeszcze kilka lat temu na samo złożenie wniosku, robi to spore wrażenie.

Szybki kredyt przez Internet — jakie warunki musisz spełnić?

Zastanawiasz się, jakie warunki musisz spełnić, aby uzyskać szybki kredyt przez Internet? Tak jak wspomnieliśmy, błyskawiczne pożyczki są dostępne dla stałych klientów banku. W innym przypadku jego przedstawiciele muszą mieć czas na weryfikację twoich danych i dochodów. Ogólne zasady przyznawania kredytu online są jednak bardzo zbliżone do procedury przeprowadzonej w formie stacjonarnej. Bank wymaga od klienta dobrej zdolności kredytowej, stałego źródła dochodów i wiarygodności. Nie oznacza to jednak, że osoby znajdujące się w złej sytuacji finansowej muszą pożegnać się z jakąkolwiek pomocą. Mogą one zgłosić się do doradców z firmy Kredito, którzy wielokrotnie okazali wsparcie klientom znajdującym się w trudnej sytuacji. Jeśli kredyt przez Internet zaciągnięty w banku faktycznie okaże się niemożliwy, wciąż pozostają jeszcze sprawdzone firmy prywatne.

Kredyt przez Internet: jakie dane należy podać?

Jak wziąć kredyt przez Internet? Jak zapewne się domyślasz, musisz udostępnić przedstawicielom banku wiele informacji. Starania o kredyt rozpoczynają się poprzez złożenie wniosku, w którym musi się znaleźć:

 • twoje imię i nazwisko,
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • PESEL,
 • data i miejsce urodzenia,
 • adres zamieszkania.

Kredyt przez Internet — jakie dokumenty przygotować?

Konieczność przedstawienia swoich danych osobowych podczas starań o kredyt przez Internet zapewne nie stanowi dla ciebie zaskoczenia. Być może zastanawiasz się natomiast, jakie dokumenty musisz przygotować, chcąc podjąć starania o pożyczkę. Wszystko zależy od tego, czy jesteś już klientem banku, w którym wnioskujesz o kredyt. Jeśli tak, formalności będzie mniej. Jeśli nie, może być konieczne dostarczenie dodatkowych dokumentów. Aby mieć pewność, że będziesz przygotowany na każdą okoliczność, postaraj się o:

 • zaświadczenie dotyczące twojego zatrudnienia i wynagrodzenia,
 • wyciąg z rachunku bankowego,
 • najświeższą deklarację rozliczeniową (PIT),
 • wcześniejsze umowy kredytowe, jeśli je posiadasz,
 • opcjonalnie: decyzję o przyznaniu emerytury lub świadczeń socjalnych oraz potwierdzenia ich wpływu na konto.

Wymienione dokumenty dotyczą oczywiście klientów indywidualnych. W przypadku kredytów firmowych wymagane mogą być również roczne zeznania podatkowe i wgląd w księgę przychodów i rozchodów.

Kredyt przez Internet bez wychodzenia z domu — wniosek online krok po kroku

Wzięcie kredytu przez Internet wydaje się być bardzo prostym zadaniem, ograniczającym różnego rodzaju formalności do minimum. Jednak w wielu osobach proces ten może wywołać stres, zwłaszcza jeśli wykonują tego typu operacje online po raz pierwszy. Wówczas dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy bliskiej osoby, doradcy z firmy Kredito oraz internetowych poradników. My postaramy się przedstawić ci proces pozyskiwania kredytu przez Internet na konto w kilku prostych krokach.

 1. Skorzystaj z konsultacji z przedstawicielem firmy Kredito i rankingów kredytów online, aby porównać poszczególne oferty bankowe.
 2. Złóż wniosek online. Skorzystaj z dostępnego na stronie formularza lub wzoru. W dokumencie uwzględnij:
 • swoje dane osobowe,
 • kwotę kredytu, którą chcesz uzyskać,
 • okres kredytowania,
 • dodatkowe informacje i dokumenty, jeśli to konieczne — zwłaszcza jeśli nie jesteś stałym klientem banku (na przykład dane dotyczące twoich zarobków).
 1. Potwierdź swoją tożsamość i wyślij wniosek, a następnie oczekuj na odpowiedź banku.

Jeśli korzystasz z opcji szybkiego kredytu przez Internet, bardzo możliwe, że w krótkim czasie twoja umowa będzie gotowa. Dokładnie zapoznaj się z jej warunkami, a następnie po raz kolejny potwierdź swoją tożsamość. Banki stosują w tym celu liczne systemy zabezpieczeń i szyfrowania, charakterystyczne również dla płatności internetowych.

Pamiętaj: zanim rozpoczniesz wnioskowanie o kredyt przez Internet, zapoznaj się z informacjami dostępnymi na temat tych operacji. Nigdy nie podejmuj ich w ciemno. Nie składaj również wniosków do kilku różnych instytucji jednocześnie, ponieważ może to skutkować zablokowaniem wszystkich operacji nawet na kilka miesięcy.

Kredyt od ręki przez Internet — jaką kwotę możesz uzyskać?

Aby dowiedzieć się, o jaką kwotę — i w jakim banku — możesz wnioskować, skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego i rankingów kredytów przez Internet. Jak już wspomnieliśmy, maksymalna kwota pożyczki wynosi zazwyczaj 200 tysięcy złotych. Przedział cenowy dostępnych ofert może być bardzo duży, na przykład od 1000 do wspomnianych 200 tysięcy złotych.

Są osoby, które przerażają myśli o transakcjach opiewających na tak duże kwoty. Inni traktują kredyty przez Internet bez wychodzenia z domu tak jak każdą inną operację online. Jeśli jesteś spokojny o swoją sytuację finansową, a zdalne transakcje nie są dla ciebie niczym nowym, prawdopodobnie wzięcie kredytu online będzie dla ciebie dziecinnie proste i pozbawione stresu. W innym przypadku nie wahaj się prosić o pomoc. A przede wszystkim niezależnie od tego, jakie są twoje odczucia, dokładnie zweryfikuj każdą stronę internetową, z której korzystasz, podobnie jak otrzymane dokumenty.

Kredyt 100 przez Internet — na co przeznaczyć tę kwotę i gdzie złożyć wniosek?

Wiesz już, jak przebiega wnioskowanie o kredyt przez Internet i na jakie kwoty możesz liczyć. Wiele osób wpisuje jednak w wyszukiwarkę frazy: kredyt 10000 przez Internet, kredyt 200 tys. przez Internet i inne, aby dowiedzieć się, gdzie mogą uzyskać pożyczkę opiewającą na konkretną kwotę i co mogą z nią zrobić.

Zacznijmy zatem od początku. Kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel. Istnieją szczegółowo określone kredyty firmowe, które możesz wykorzystać tylko na przedstawiony w umowie projekt. Najczęściej jest to konkretna inwestycja lub chociażby spłata ZUS. Ściśle określone warunki charakteryzują również kredyty hipoteczne. W przypadku kredytów gotówkowych przez Internet jest inaczej. To ty, samodzielnie, decydujesz, na co przeznaczasz otrzymane środki. Bank nie wymaga od ciebie potwierdzenia zakupu ani dodatkowych zaświadczeń. Oczywiście warto pamiętać, aby mimo to rozsądnie dysponować swoim budżetem.

Kredyt 10000 przez Internet — co możesz zrobić z takimi pieniędzmi?

Skąd wynikają zapytania, o których wspomnieliśmy w poprzednim akapicie? Mogłoby się wydawać, że kredyt biorą tylko te osoby, które potrzebują pieniędzy na realizację konkretnego celu. Jednak nie zawsze tak jest. Zdarza się, że właściciele firm sprawdzają swoją zdolność kredytową i okazuje się, że mogą zaciągnąć pożyczkę, jednak nie do końca wiedzą, w co mogliby zainwestować. Nie należy negatywnie ich oceniać. Żyjemy bowiem w bardzo trudnych czasach i kredyt przez Internet zaciągnięty na jakąkolwiek kwotę wiąże się z ryzykiem, podobnie jak podejmowane inwestycje.

Jako klient indywidualny kwotę pożyczki rzędu 10 tysięcy złotych możesz wykorzystać na przykład na zakup sprzętu lub kursu, który umożliwi ci rozwój. Kredyty firmowe opiewają zwykle na większe kwoty, jednak taki kapitał również może być użyteczny dla właścicieli — właśnie w ramach zainwestowania w sprzęt.

Kredyt 20 tys. przez Internet — na co przeznaczyć te środki?

20 tysięcy złotych to idealna kwota do zainwestowania w obligacje. Tyczy się to jednak sytuacji, w której już posiadasz takie środki. Branie kredytu po to, aby zainwestować w niepewnej wartości — zwłaszcza w dzisiejszych czasach — akcje, nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli zaciągniesz kredyt przez Internet na taką kwotę, możesz wykorzystać ją właśnie na specjalistyczny sprzęt lub kurs o wyższej wartości.

Kredyt 200 tys. przez Internet — jak złożyć wniosek o duży kredyt?

Prawdziwe wątpliwości zaczynają się jednak zazwyczaj przy kwotach najwyższego rzędu. Sama możliwość uzyskania kredytu przez Internet opiewającego na 200 tysięcy złotych to jeszcze nie wszystko — takimi pieniędzmi trzeba odpowiednio zarządzać. Zazwyczaj taka kwota tyczy się kredytów hipotecznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wnioskował o niego w formie zdalnej, jeśli tylko bank udostępnia taką możliwość. Warto jednak zaznaczyć, że zazwyczaj tzw. szybki kredyt przez Internet nie jest wówczas możliwy. Możesz złożyć wniosek online, jednak umowę podpiszesz osobiście. Poza tym procedura nie różni się od wnioskowania o mniejsze kwoty.

Darmowy kredyt przez Internet. Czy to możliwe?

Jak zapewne wiesz, banki zarabiają na udzielaniu swoim klientom kredytów. To dość oczywiste, bowiem pożyczki stanowią ich podstawowy produkt finansowy. A jednak co i rusz słyszymy o darmowych kredytach przez Internet. Czy takie faktycznie istnieją? Zasadniczo nie. O tzw. sankcjach kredytu darmowego mówimy wtedy, gdy instytucja naruszy prawa konsumenta, związane z otrzymanymi przez nas środkami. Wówczas zwracamy do banku tylko pożyczoną kwotę, pozbawiając go dodatkowych przychodów z tytułu transakcji, tj. przede wszystkim odsetek. Oświadczenie o naruszeniu prawa możemy złożyć w ciągu 12 miesięcy od wykonania umowy. Sankcje obejmują także kredyty gotówkowe zawarte przez Internet.

Ile kosztuje kredyt przez Internet?

Ustaliliśmy już, że kredyty to produkty finansowe, które pozwalają bankom na zarobek. Stąd też całkowity koszt kredytu przez Internet będzie oczywiście wyższy niż sama kwota pożyczki. Aby wybrać korzystną ofertę, skorzystaj z rankingu kredytów online. Od tego, który z nich wybierzesz, zależy to, czy będziesz zadowolony z warunków spłaty. Z pewnością szybki kredyt przez Internet pozwoli ci jednak zaoszczędzić sporo czasu, nawet jeśli jego warunki nie różnią się od kredytów zaciąganych w tradycyjny sposób.

Czy kredyt przez Internet jest bezpieczny?

Nadszedł czas, aby udzielić odpowiedzi na najważniejsze pytanie: czy kredyt przez Internet jest bezpieczny? Wspominaliśmy już, że przedstawiciele banków dokładają wszelkich starań, żeby tak było. Współcześnie dysponujemy rozwiniętymi systemami zabezpieczeń, wieloetapową weryfikacją użytkowników i metodami szyfrowania. Warto jednak pamiętać, że wiele zależy również od nas samych. Co możesz zrobić, aby wziąć łatwy kredyt przez Internet bez obaw?

 1. Korzystaj tylko z rzetelnych, zweryfikowanych stron internetowych.
 2. Zadbaj o bezpieczne połączenie internetowe.
 3. Dokładnie sprawdź swój wniosek przed wysłaniem.
 4. Przeanalizuj warunki umowy, którą otrzymasz. Koniecznie sprawdź jej źródło. 
 5. Nie odpowiadaj na podejrzane wiadomości SMS i e-mail.

Kredyt przez Internet — wady i zalety

Transakcje online mają oczywiście swoje wady i zalety. Główną korzyścią, która przekonuje wiele osób do zawierania kredytów przez Internet, jest naturalnie oszczędność czasu. Znaczna część klientów nie przepada również za rozmowami z przedstawicielami banków, obawiając się, czy trafią na kompetentnego pracownika. W przypadku transakcji online na decyzję czekamy krótko, a wniosek możemy złożyć o dowolnej porze. Jednak kredyt przez Internet, czy tego chcemy, czy nie, oznacza większe ryzyko. Z pewnością musimy poświęcić czas na dokładne sprawdzenie ofert i stron, z których korzystamy, aby być spokojnym o swoje dane i środki, które mają trafić na nasze konto.

Czy można wziąć kredyt przez Internet? Podsumowanie

Kredyty przez Internet z pewnością będą tylko zyskiwały na popularności. Żyjemy bowiem w czasach, w których dążymy do jak największej automatyzacji naszych działań i oferowanych usług. Coraz większa część z nich przenosi się do przestrzeni online. Dlatego warto się do niej przekonywać i zdobywać wiedzę, która w przyszłości może uchronić nas przed oszustwem, a jednocześnie poszerzyć nasze możliwości. Aby wziąć bezpieczny kredyt przez Internet, możemy skorzystać z pomocy doradców. Zwracając uwagę na wszystkie wymienione w niniejszym artykule elementy, ograniczymy ryzyko do minimum i zrealizujemy zamierzone cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Zanim złożysz wniosek o kredyt sprawdź swoje możliwości spłaty. Oszacowanie zdolności kredytowej z naszą pomocą jest bezpłatne, a może znacząco ułatwić Ci starania o kredyt. Zweryfikujemy o jak wysoki kredyt możesz się starać, jak wysoką ratę jesteś w stanie spłacać oraz gdzie złożyć wniosek, aby nie narażać się na decyzję odmowną.

PRZEJDŹ DO KALKULATORA